Szlifowanie

Szlifowanie jest metodą obróbki ukierunkowaną na usunięcie naddatku obróbkowego lub na wykończenie produktu poprzez uzyskanie powierzchni o niskiej chropowatości. W obróbce metali wyróżnia się szlifowanie: kół zębatych, wałków, otworów, gwintów, płaszczyzn oraz szlifowanie kopiowe i kształtowe.

Na proces mogą składać się dwa rodzaje obrabiania: szlifowanie zgrubne i gładzenie – z zastosowaniem ściernic o różnej grubości. W zależności od technologii pracy obrabiarki można wyróżnić: szlifowanie walcowe (w celu wygładzenia powierzchni przedmiotów toczonych), płaskie (w celu uzyskania określonych kształtów i powierzchni), pięcioosiowe (do produkcji narzędzi).

W KPART Mechanika wykonujemy szlifowanie detali na szlifierkach do płaszczyzn i na szlifierkach kołowych, a także szlifowanie precyzyjne wałków i otworów. Oferujemy kompleksowe wsparcie technologiczne na każdym etapie realizacji zamówienia. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami. Współpracujemy z firmami polskimi i zagranicznymi.

 

Szlifowanie wałków
Maksymalna średnica detalu Ø 300.00 mm
Maksymalna długość detalu L-1500.00 mm
Tolerancja wykonania obróbki +/- 0.005 mm

 

Szlifowanie otworów
Maksymalna średnica detalu Ø 560.00 mm
Maksymalna długość detalu L-300.00 mm
Zakres szlifowania otworu Ø 12-300 mm
Maksymalna długość szlifowania L-200.00 mm
Tolerancja wykonania obróbki +/- 0.005 mm

 

Szlifowanie płaszczyzn
Maksymalna długość detalu L-1000.00 mm
Maksymalna szerokość detalu L-315.00 mm
Maksymalna wysokość detalu L-350.00 mm
Tolerancja wykonania obróbki +/- 0.005 mm